Imádok enni, de leginkább imádok étteremben enni és csak azért mert időközben már nem két főre hanem négyre kell foglalnunk nem fogok lemondani egy-egy szemet is elkápráztató, ellenállhatatlan fogásról. Amit értelemszerűen otthon, két gyerek mellett ha nagyon akarnék sem tudnék elkészíteni. (na jó, talán ha NAGYON akarnék lehet, hogy menne, na de mennyivel jobb mikor a csodás ételek után nem kell a teljes konyhát és étkezőt rendbe szedni)
Szóval igen, mi bevállaljuk az éttermezést gyerekkel is és ugyanerre buzdítok mindenkit. Mert némi extra odafigyeléssel és pár egyszerű trükkel könnyen gyerekbaráttá lehet tenni még az éttermi étkezést is. Íme néhány tipp, hogy a pokol helyett a paradicsomban érezhesd magad egy étteremben egy, kettő vagy akár több „fecsegő tipegővel” is, mert a mi gyerekeink most tényleg azok:)
1. Válassz jól éttermet
A megfelelő étterem választás rengeteg segít, lássuk be nem mindenhol nézik jó szemmel a gyerekzsivalyt vagy sírást és egy-egy rosszalló tekintet már megalapozza a hangulatunkat. Ahol viszont van gyerekmenü, gyereksarok vagy esetleg játszótér, ne adj isten animátor, ott biztosan fel vannak készülve, a családokra és ezáltal mondhatni mindenre. Megfigyeltem, hogy az etetőszékek számából is lehet következtetni, hogy az adott hely mennyire toleráns a kisgyerekes családokkal szemben.
Hiába szeretnénk mi is nyáron kipróbálni a legújabb balatoni éttermeket, lássuk be nem mindegyik gyerekbarát, ezeket az éttermeket meg kell hagyni a nagyszülős vagy bébiszitteres estékre.
2. Időzítés
Úgy érkezzünk vagy foglaljunk, hogy lehetőség szerint igazodjunk a gyerekek napirendjéhez. Álmos vagy fáradt gyerekkel a saját nappalink is pokollá változhat, nem hogy egy étterem.
3. Válassz jó asztalt
Ha van gyereksarok vagy játszótér érdemes hozzá közel eső asztalt választani, hogy el tudjuk őket engedni játszani anélkül, hogy fel kellene állnunk az asztaltól, így talán mi is nyugodtan megehetjük amit rendeltünk. Illetve olyan asztalhoz üljünk, ahová ha odatesszük az etetőszéket vagy odahúzzuk a babakocsit nem akadályozunk másokat és mindenki kényelmesen elfér.
3. Játékos táska
Bármennyire is kipihent vagy jó fej egy két és fél éves neki egy három fogásos de még egy két fogásos ebéd sem nyújt akkora örömöt, hogy azért hajlandó legyen végigülni egy órát, esetleg többet. Így én mindig viszem a kis hátizsákjukat amit teletömök az éppen aktuális kedvenc játékaikkal. Ha ezeket fokozatosan adagolva adjuk oda nekik talán még egy desszert is belefér. Legvégső esetben pedig ott a táblagép. Igen tudom, amíg nem voltak gyerekeim nekem is voltak elveim de ma már van kettő is, és egy külön baba mappa amiben a korosztályuknak megfelelő játékok vagy mesék vannak letöltve nem az ördögtől való.
4. Tudd, hogy mit eszel
Ha van rá mód érdemes a neten előre átolvasni az étlapot, hogy az étteremben ne azzal menjen el az idő, hogy az étlapot bogarásszuk.
5. Gyerekmenü
A gyerekeket nem érdekli a csúcsgasztronómia, ő ha spagettit kér piros tésztát szeretne látni a tányérján és lehet, hogy általában szereti a vadast de a legjobb ha az étteremben biztosra megyünk és a kedvencét rendeljük. Ha nincs gyerekmenü kérjünk fél adagot vagy ha az sincsen érdemes elcsomagoltatni a maradékot és így kész a másnapi ebéd is.
+1 Ne add fel!
Ha megfogadod ezeket az egyszerű tanácsokat sem biztos, hogy a gyerekeid kis angyalokká változnak az étteremben de ne add fel, gyakorlat teszi a mestert és a gyerekeket is. Mint mindenhez ehhez is hozzá kell őket szoktatni és érdemes ezt is időben elkezdeni, hogy aztán tényleg igazi családi élmény lehessen egy-egy közös ebéd vagy vacsora, amit nem anya főz.
Ha tetszett, amit olvastál, gyere és csatlakozz a Facebook oldalamhoz valamint kövesd a blogom, ahol további hasznos bababarát utazási tippeket és tanácsokat olvashatsz!